Son Eklenenler

Kart Borcunuzdan Kurtulun

Kart Borcunuzdan Kurtulun

Kredi kartları yaşamın bir parçası haline gelmiştir. Özellikle bankaların sayısının artması ve insanların maaş almak için bu bankaları kullanmak zorunda olması sebebiyle hemen herkesin bir kredi kartı vardır. Kredi kartları dikkatli kullanıldığı takdirde kullanıcısına gerçekten iyi fırsatlar getirecektir. Fakat birçok insan harcadıkları tutarı geri ödemek zorunda kalacaklarının farkında olmadan dikkatsizce harcama yapar. Bu da bu kişiyi maddi olarak ciddi bir sorunun içine sokacaktır. Kredi kartı borcunuzu ödeyemiyorsanız kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi yapmanız gerekir. Bu işlemi yapabilmek adına öncelikli olarak kredi kartı borcu taksitlendiren sitelere üye olmanız gerekir. Bu sitelerden gerekli bilgiyi alabilir ve nasıl bir işlem yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Özellikle limitinin tamamı kullanılmış kartlar için kullanılan bu yöntem sayesinde borcunuzdan anında kurtulabilir ve bu borcu da taksitlere bölerek ödeyebilirsiniz. Bu sayede hem maddi olarak kendinizi zorlamazsınız hem de borcunuzdan kurtulmuş olursunuz.

Kredi Kartı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kart borcu taksitlendirme işlemi kart limitinin tamamını kullanmış kişiler için yapılabilir. Bu limitin dolması demek ya borcun ödenmesi gerektiği ya da her ay bankanın bu borcun üzerine ciddi bir faiz yükü uygulayacağı anlamına gelir. Zamanla bu faiz tutarı borcunuzun ikiye katlanmasına sebep olacaktır. Eğer bu kadar zor durumdaysanız sizin için borç ödeme işlemi yapacak şirketler bulabilirsiniz. Bu şirketler aracılığı ile birçok insan kart borcundan kurtulmayı başarmıştır. Kredi kartı borcu taksitlendiren sitelere girerek bu konu hakkında daha detaylı bir bilgi alabilirsiniz. Kart borcunuz çoksa bu borcun tamamını tek hamlede ödemeniz de son derece zor olacaktır. Bu sebeple sizin için en kolay ödeme yöntemi taksitlendirme olarak belirecektir. Bu şirketler tam da bu aşamada karşımıza çıkar. Şirketler borcu olan kişinin tüm borcunu öderler ve bankaya karşı olası bir sorumluluktan kişiyi kurtarmış olurlar. Bu borcu da kişiden uzun vadede düşük miktarda taksitlerle tahsil ederler. Bu sayede hem kişi mağdur olmaz hem de kişiye borcunu ödemesi noktasında yardımcı olunmuş olunur.

Kart Asgari Ödemesi

Bankalar tüketiciye ödeme kolaylığı sağlama adı altında her ay milyonlarca lira kazanırlar. Bu sisteme asgari ödeme denir. Yani bankaya olana borcunuzun belli bir kısmını ödeyerek kartı kullanmaya devam edersiniz. Fakat sonraki aya devrolan borç için de faiz ödemeniz gerekir. Aynı zamanda zamanla kart limitiniz dolar ve siz bunu fark edemezsiniz. Eğer bu durumda kalıyorsanız kart borcu taksitlendirme işlemi yapmanız gerekecektir. Bu işlem sayesinde borcunuzdan tamamen kurtulmuş olursunuz. Dolayısıyla bankaya karşı da en ufak bir sorumluluğunuz kalmayacaktır. Borcunuzdan kurtulduktan sonra kartınızı kapattırabilirsiniz. Bu sayede aynı durumla tekrar karşılaşma ihtimalinizi ortadan kaldırırsınız. Kart taksitlendiren sitelerden bilgi alarak bu konuda nasıl hareket etmeniz gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Kredi Kartında Taksitle Ödeme Seçeneği

Pahalı ürünlerde o parayı tek hamlede vermemek için taksitlendirme yöntemine gidilir. Birçok üründe kredi kartına taksit yapılır ve bu sayede belki de binlerce lira olan bir ürünü ayda sadece yüz TL gibi düşük bir miktara satın alabilirsiniz. Kredi kartlarının en büyük avantajı budur. Zaten birçok kart kullanıcısı da kredi kartlarını bu sebeple kullanırlar. Fakat zamanla taksitle aldığınız ürünler sizi ciddi bir borç yüküne sokabilir. Siz her ne kadar ürünü taksitle alsanız bile ürünün tam değeri kadar da borçlanmış olursunuz. Eğer kredi kartına taksit oluyor diye her ürünü almaya kalkışırsanız ciddi problemler yaşayabilir ve borç batağına düşebilirsiniz.