Son Eklenenler

Kredi Kartı Borcu

Modern çağın en popüler mübadele araçlarından olan kredi kartları; hayatlarımıza girdiklerinde pek çok kolaylığı da beraberlerinde getirdiler. Bu elektronik kartlar bizlere nakit para taşımadan alışveriş yapma, alışverişlerimizi kolayca taksitlere bölme ve tüm harcamalarımızı tek bir kart üzerinden yapabilme imkanı sundular. Ancak kredi kartı kullanımının zararlı boyutlarının ortaya çıkması ve kredi kartı borç taksitlendirme işlemlerine ihtiyaç duyulması fazla gecikmedi.

Kredi kartları ancak bilinçli kullanıldıklarında kişiye yararlı olabilecek kartlardır. Ancak tüketimin artırılması için hem bankalar hem de yöneticiler tarafından birden çok kredi kartı kullanımı, kredi kartlarıyla nakit kredi çekimi gibi uygulamalar teşvik edilmektedir. Üstelik bu uygulamalar esnasında kullanıcının her ay kredi kartı borcunun yalnızca bir kısmını ödemesine olanak sağlanmaktadır. Bu borçlandırma tuzağına maalesef her gün binlerce kredi kartı kullanıcısı düşmekte ve kredi kartı mağdurlarının sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Eğer siz de kredi kartı borcundan dolayı mağdursanız, ya da henüz zor bir duruma düşmeden borcunuzdan kurtulmak istiyorsanız size kredi kartı borç taksitlendirme işlemlerini tavsiye ederiz.

Borç taksitlendirme işlemleri; toplu ödemesi yapılamayacak nitelikteki kredi kartı borçlarının kullanıcının başvurduğu başka bir kuruluş tarafından toplu olarak ödenmesine dayanır. Kredi kartı borç taksitlendirme işleminin bankaya borç ödemekten farkı ise sizi kesinlikle sürekli birikip altından kalkılamaz hale gelen faiz oranlarıyla karşı karşıya bırakmamasıdır. Kart borcu taksitlendirmesi yapan kuruluşlar borcunuzun üzerine belli bir komisyon ücreti ekleyerek toplam tutarı taksitlere bölerler. Böylece hem kredi kartı borcunuz bir an önce kapanmış, hem de sizin ödeme yapmanız için en uygun şartlar yerine gelmiş olur.