Son Eklenenler

Kredi Kartı Borcunu Nasıl Kapatırım?

Kredi Kartı Borcunu Nasıl Kapatırım?

Kredi kartı borcunu kapatabilmeniz için bankalardaki siciliniz olumlu ise tüketici kredi alarak kapatabilirsiniz, ya hepsini nakit ödersiniz yada kredi kartı taksitlendirmesi yapan firmalardan yardım alarak kredi kartınızı yapılandıracaksınız. Bu seçeneklerden en sık başvurulanı ise kredi kartı taksitlendirmesi yapan finans kuruluşlarından yardım almaktır. Kredi kartı borcunu kapatacak kadar bir mirasa sahip olursanız veya piyangodan para çıkarsa gibi boş hayalleri bir kenara bırakın. Ayrıca bankalardan kredi çekmede ise karşınıza bir çok prosedür çıkacaktır. Zaten kredi kartı mağduru olduğunuz için bankalardaki kredi notunuz otomatik olarak olumsuz etkilenir, bankalar bu durumu bildikleri için sizden kredi çekme durumunda sizden kefil veya teminat isteyecektir. Diğer türlü yasal yaptırımları hemen devreye sokacaklardır. Kredi kartı yapılandırmasını finans kuruluşundan yapmak en az prosedürlü işlemdir.

Kredi kartı hayatımızın her anında kullandığımız için neredeyse yanımızda hiç nakit taşımaz hale geldik. Bu sebeple kredi kartımızı iyi yönetmemiz ve kredi kartı kullanımını iyi bilmemiz gerekiyor. Kredi kartı ile alışveriş yaptığımızda bu durumda bankadan faiz karşılığı borç almış oluruz. Bu borcu kredi kartı hesap kesim tarihi dediğimiz dönemde ödememiz gerekmektedir. Aynı zamanda kredi kartı ile alışveriş yapmak istiyorsak şayet ürünün toplam fiyatı kadar kredi kartımızda limit olması gerekmektedir. Taksitli işlem yaptığımızda toplam taksit tutarı kredi kartımızda bloke edilir. Bir sonraki alışverişlerinizdede bunu unutmamanız gerekir. Firmalar size peşin fiyatına taksit dese bile maliyet üzerine bankanın komisyon tutarını koymak zorundalar. Çünkü işletmeler paralarını bankadan çekerken taksit tutarı oranında bankaya komisyon öderler.

Kredi kartı ile ödeme yaparken kart limitinizi bilmenizde ve gelir gider durumunuza göre alışveriş yapmanızda fayda var. Bu şekilde kredi kartı ile başınız ağrımamış olur aksi taktirde kredi kartınızı bir an önce yapılandırmanız gerekmektedir.