Son Eklenenler

Kredi Kartları Borç Ödemelerinde Yeni Dönem

Kredi Kartları Borç Ödemelerinde Yeni Dönem

Kredi kartları günümüz ticari işlemlerinde vatandaşları para taşıma derdinden kurtaran ve ödemeleri cebimizdeki nakit para ile değil de bankalar vasıtası ile yapmamızı sağlayan modern bir finansal ödeme aracıdır. Bankalar bir ay sonunda yaptığımız harcamaları bize bir hesap özeti içeriğinde göndererek belirlenen son ödeme tarihine kadar bu borcumuzu ödememizi isterler. Tüm bu işlemler bankaların bize sunmuş olduğu olanaklar dâhilinde gerçekleştiği için bankalar hesap işletim ücreti ve kart aidatı adı altında bizden komisyon ücreti keserler. Bankaların almış olduğu bu ücretler yanında birde zamanında ödenmeyen veya eksik ödenen kredi kartları borçlarına istinaden tüketicilere uygulamış oldukları faiz ücretleri vardır. Şayet borcunuzu ödeyemezseniz banka size anaparanızın yanında bir de kredi kartı borç faizi ödettirir.

Kredi kartlarının Avantajları

Kredi kartı ile alışveriş işlemlerini gerçekleştirmenin birçok avantajlı yönleri bulunmaktadır. Kart ile yapmış olduğunuz alışverişlerinizi kart taksitlendirme seçenekleri ile ödeyebilir, web üzerinden dünyanın her yerinden alışveriş yapabilir, yurt dışına çıktığınızda cebinizdeki nakit dövizi harcamak yerine kredi kartınızı kullanabilirsiniz. Kredi kartlarınızla ilgili olan her türlü işlemlerinizi internet aracılığıyla oturduğunuz yerden rahatlıkla yapabilirsiniz. Görüldüğü üzere tüketicilere pek çok avantaj vaat eden kredi kartları bilinçli kullanıldığında işlerimizi büyük ölçüde kolaylaştırır. Ancak çağın bu modern finansal aracı olan kredi kartlarını bilinçsiz olarak kullandığımız durumlarda inanılmaz bir borç yükü altında kalabiliriz.

Kredi Kartı Borç Taksitlendirme Seçeneklerimiz

Kredi kartlarını kullanırken tüketiciyi en fazla yanılgıya düşen algı cebimizde fiili olarak bulunan parayı harcamadığımız için sanki yapmış olduğumuz harcamaların ay sonunda bizden çıkmayacakmış gibi sanal bir algı yaratmasıdır. Günümüz koşullarında kredi kartı kullanmak bir ihtiyaç değil adeta bir zorunluluktur. Önemli olan bilinçli bir tüketici olmak ve kredi kartlarının sanal cazibesine kapılmayarak gelirimize göre harcamalarımızı planlamaktır. Bu konuda alacağımız önlemlerden birisi bankaların tüm ısrarlarına rağmen kredi kartı limitlerimizi gelirimizin çok üzerinde meblağlara çıkartmamaktır. Harcamalarımızı Kredi kart taksitlendirme yöntemi ile yapmak da bilinçli bir tüketicinin yapması gereken hususlardandır. Kredi kartlarındaki hesap özeti toplam borcunu düzenli olarak ödememek veya borcun yalnızca asgari tutarını ödemek bankaların geciken kredi kartlarına

uygulamış oldukları faizlerle beraber bizim altından kalkamayacağımız borç yükü altına girmemize neden olur. Şayet ay sonunda gelen borcumuzun yalnızca asgari tutarını ödeyebiliyorsanız banka kalan anaparanın üzerine faiz uygulayarak borcunuzun katlanarak artmasını sağlar. Yalnızca kredi kartının anaparasını ödeyen tüketiciler bir süre sonra anaparayı da ödeyememeye başlar ve banka en sonunda kartınızı kullanıma kapatır. Şayet kalan borcunuzu faizi ile beraber ödememeye devam ederseniz banka bu sefer yasal yollara başvurarak borcunu tahsil etmeye çalışır. Bu durumda yapmanız gereken günden güne artan faiz ve borç yüküne son vermek için bir an önce kredi borcunuzu kapatmaktır.

Kart taksitlendirme Yasal Bir İşlemdir.

Eğer kredi kartı borçlarınızı ödeyemeyecek durumda iseniz kredi kartı borcu taksitlendirme hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Kart taksitlendir hizmetlerimiz tamamen yasal ve faturalı bir işlemdir. Kart borcu taksitlendirme işlemi ile bankalara olan tüm kredi kartı borçlarınızı kapatabilir ve faiz yükü altında ezilmekten kurtulursunuz. İnternette kart taksitlendiren siteler adı altında yapacağınız aramalarda bu konuda pek çok firma karşınıza çıkar. Ancak unutulmaması gereken sorunsuz bir hizmet almak istiyor ve dolandırıcılara paranızı kaptırmak istemiyorsanız konusunda deneyimli uzman finansal çözüm ortaklarından yardım almanızdır. Şirketimiz Kredi borcunu taksitlendirme konusunda size özel sunmuş olduğu avantajlı paketleri ile kart mağduriyetlerinizi önleme amacıyla kurulmuş kurumsal bir şirkettir.