Son Eklenenler

Nakit Değil Kartı

Nakit Değil Kartı

Hayatımıza gireli çok da uzun zaman olmayan kredi kartları şimdiki zamanda yaşamın merkezi olmak yolunda ilerlemiştir. Nakit para kullanımın yerini kredi kartı harcamaları almaktadır ve sağladığı bazı imkânlar doğrultusunda insanlara kolaylıklar sağlamaktadır. Pahada ağır olan bir eşyayı veya herhangi bir hizmeti satın almak için kullanılan kartların bağlı olduğu bankalar kredi kart taksitlendirme imkânının kullanılması için teşviklerde bulunmuştur. Bu teşvikler sonrası insanlar nakit paralarının yetmediği yerlerde kartlarını kullanmaya başlamışlardır.

Kart Borcu Ödeme Şekilleri        

Kredi kartı bilinçli kullanıldığı takdirde sorun yaratmaktan ziyade aksine insanların hayatlarını kolaylaştırmak üzere vardır. Kredi kartını bilinçli kullanmak demek limitinin kendi gelir seviyenize göre ayarlamak ve boyu aşmayacak harcamalar yapmaktır. Bu harcamaları da kredi kartı borcu taksitlendirme sistemine uygun olarak ödeyerek daha da büyümeden kapatmak demektir. Bilinçli bir kullanıcı hem aile bütçesini sarsmadan bu harcamaları yapar hem de ödeme planını bütçesine en uygun olanı seçer. Bu konuda ayrıca banka şubeleri de yardımcı olacaktır.

Borcuna Sadık Kalan Risklerden de Uzak Kalır

Kredi kartı alırken iki kere düşünülmesi gerekmektedir. Bunun nedeni ise boyundan büyük harcamalar sonrası yapılması gereken ödemelerdir. Eğer kendi hesabınızı tutmak konusunda sorunlarınız varsa asla bu işe kalkışmamalısınız. Aksi halde evinize hacze hatta ve hatta hapis yaptırımına kadar yolu olan sonuçlarla karşılaşmanız mümkündür. Kart borcu taksitlendirme işlemine ayak uyduramayacaksanız bu yükün altına girmemelisiniz.

Bankadan Bilgileri Net Olarak Öğrenin

Kart alımını yaptıktan sonra kartın avantajları konusunda edindiğiniz bilgiler sizin için yeterli olmayacaktır. Kart taksitlendirme işlemi hakkında net bilgileri edinmelisiniz. Aynı zamanda limitinizin ne kadar yükselebileceğini ve asgari ödeme tutarlarınızı öğrenmelisiniz. Aksi halde bilinçsiz alışverişler yaparak içinden çıkılamayacak hallere düşmeniz mümkündür.

Yaşam Şartları Git Gide Zorlaşmakta

Bugün İstanbul gibi bir şehirde yaşamaktaysanız attığınız adım para demektir. Bu koşullar altında aldığınız maaşın yetmemesi oldukça doğaldır. Kredi kartı borç taksitlendirme oranlarına bakılacak olursa bu işlemlerin en çok yapıldığı şehirdir İstanbul. Bir yerden bir yere giderken bile birden fazla vesayetin kullanılması gerekmektedir. İstanbul kart taksitlendirme yapan insanların çoğunlukta olan şehirlerden biri olmasının sebebi nüfusunun oldukça fazla olmasıdır.

Sadece Kart Değil Toplu Kredi Alımları da Risk taşır

Kredi kartı kullanımın yanı sıra ev, araba, sermaye alanlarında kullanılmak üzere bankalardan yüklü miktarda krediler alınmaktadır. Bankalar gelir düzeyine göre kredi borcunu taksitlendirme işlemleri yapmaktadır. Bu kredilerin alınması için bankalara mal beyanı

yapılması gerekmektedir. Mal beyanının yanı sıra bankalar yüksek ücretlerde kefil uygulaması yapmaktadır. Bu borçların ödenmemesi halinde hukuki süreç başlar ve var olan mallara haciz gelebilir. Aynı zamanda size kefil olan kişi oldukça zor duruma düşer ve sizin suçunuzu o çekmek zorunda kalabilir. Bu koşullar altında yine de banka istediğini alamazsa hapis yaptırımı uygulanır. Ki bu durum en son raddelerde ve çok büyük paralarda mevcuttur. Ödenmeyen kredi borcu katlanarak büyür ve 2 katına hatta 3 katına bile çıkabilir. Lakin müşteri düzenli ödeme yaparsa faiz oranı çok düşük olur.

Kart Taksitlendirme Şekilleri

Banka ile görüşmeye gittiğinizde sizin yaşama koşullarınızı göz önünde bulundurarak bir ödeme planı oluşturan banka kendi çıkarlarını da gözeterek kart taksitlendirme nasıl yapılır sorunuza cevap olur. Bu cevap neticesinde sizin yapmanız gereken şey ödeme planına uyarak var olan borcunuzu kapatmanızdır. Ayrıca borcunuz bulunuyorsa yeni bir kredi almanız ve ya kart çıkartmanız mümkün değildir.