Son Eklenenler

Nakitten Karta Geçiş

Nakitten Karta Geçiş

Gerek güvenlik şartları gerekse fazla olan kart limitleri sayesinde artık insanlar kredi kartı kullanmayı hayatlarının merkezi haline getirmişlerdir. Çeşitli kart taksitlendirme kampanyaları neticesinde oldukça rağbet görmeye başlamışlardır. Bir kişi kart başvurusu yaptığı zaman bankalarca o kişiye aylık gelir düzeyinin 2-3 katı kadar limitte kart limiti vermektedir. Yani bir kişi aylık 1000 TL kazansa da o ay 3000 TL harcama yapabilmekte ve borca girebilmektedir. Bu yüksek borç içinde kişi maaşından ne kadarını bankaya ne kadarını evine harcayabilir ki? Bu sebepten ötürü asgari ödeme miktarını ödeyerek arda kalan borcu faizle birlikte ödemek durumda kalınır.

Faizden Kurtulmanın Yolları

Bir kişi borcunun haricinde bankaya faiz gideri ödemek istemiyorsa ödeme şekillerini ve tarihlerini çok iyi ayarlamalıdır. Bu nasıl olur denilirse maaş aldığı günle hesap kesimi tarihini denk getirebilir ve böylelikle maaşının başka harcamalara kullanmadan kartına yatırabilir. Aynı zamanda asgari ödeme değil geçen ayki yapılan harcamaların tümü ödenmelidir. Ancak bu şekilde faize düşmeden borç kapanabilir. Ve böylelikle kredi kartı borcu taksitlendirme işlemlerine gerek kalmadan borç biter.

Kart Borcu Ödeme Seçenekleri

Karta olan borcunuzdan çok faiz ödemeye başladıysanız bu işe bir dur deme zamanınız gelmiş ve hatta geçmektedir. Kart borcu taksitlendirme de size yardımcı olacak finans şirketleri ile anlaşmalar yaparak kredi kardı borç taksitlendirme işleminizi emin ellere bırakabilirsiniz. Finansal kurumlar bu konularda oldukça usta olan müşteri temsilcileri sayesinde size ve cebinize uygun ödeme şekillerini belirleyerek zor durumda kalmadan borcunuzdan kısa vadede kurtulabilirsiniz.

Mağduriyet Yaşamadan Borcunuzdan Kurtulun

Sizin borcunuzun olduğu sadece siz ve kendi bankanız tarafından değil bankacılık sektöründe bulunan tüm bankalarca bilinir. Bu durumda size hem kendi bankanızca hem de diğer bankalarca yeni teklifler sunulmaya başlanır. Bu tekliflerin dışında kendi bankanız dâhil olmak üzere tüm bankalarca kara listeye alınmanız mümkün olmaktadır. Bu durumda özel finansal şirketlere başvurmanız gerekebilir. Bu finansal şirketler internet üzerinden kart borcu taksitlendiren siteler olarak da iş yapmaktadır.

Kampanya Furyasına Katılmayın

Reklam kampanyalarının yoğun olarak yürütüldüğü özel gün ve haftalarda mağazalar ürünlerini önce iki katı fiyatına çıkarıp sonra indirim varmış gibi pazarlamaktadırlar. Böyle durumlarda bilinçsizleşip gereğinden fazla alışveriş yapılması söz konusu olmaktadır. Bu tarz alışverişler kişilerde borca durumlarına sebep olur. Yoğun nüfuslu illerden olan İzmir kredi kartı taksitlendirme yapılan şehirler arasında ilk üçe girmektedir. Alışveriş çılgınlığı kisvesi altında kandırmacalara boyun eğmemek gerekmektedir.

Kart Taksitlendirme Avantajları

Kart kullanımı oldukça yaygın olsa da düzenli ödeme yapan kesim oldukça azdır. Bunun yaratmış olduğu zorluklar kart borcu taksitlendirme seçeneklerini doğurur. Kişi kartını taksitlendirmek adına finansal firmaları başvurduğu zaman o kişiden bu firmaya sadık kalması beklenir. Böyle olursa hem o firma hem de kullanıcı mağdur olmadan borç kapanmış olur. Aynı zamanda bu taksitlendirme yöntemleri kullanıcıların yaşam standardını zedelemeden, ona ve ailesine yaşamaları için gerekli olan miktarları da bırakarak aylık tarifeye bağlar.

Taksitlendirme Sistemi Zaruri Ödeme Sunar

Banka ekstresinde asgari tutar olur. Ancak kart taksitinde toplam borcunuzun bölünen ay sayısı kadarı gelir. Yani 9000 TL borcunuz varsa o ay ki hesap ekstreniz 1000 TL gelir. Böylelikle artan borç için faize binme durumu ortadan kalkar. Bu durumda sizin ödemek zorunda olduğunuz bilinci uyanır hem de cebinizden fazladan para çıkmaz. Hem şirket kazanır hem de siz daha az zarar edersiniz.