Son Eklenenler

Kredi Kartı Taksitlendirme

Çeşitli sebeplerle kredi kartı mağduru olan kişilerin sayısının artması bu sorunun giderilmesi için yeni nesil yöntemler geliştirilmesine yol açmıştır. Bu çerçevede ortaya çıkan bir uygulama olankredi kartı taksitlendirme ile kart borcunuz yeniden yapılandırılarak eşit taksitlere bölünür. Ödemenin vadesi ise 12 ay civarındadır. Sadece icra takibi altında bulunmayan kullanıma açık kredi kartları için uygulanan kredi kartı borcu taksitlendirme işlemi herhangi bir formaliteyle uğraşmanızı gerektirmez, işlemler pratik bir şekilde ve kısa sürede hayata geçirilir. Ayrıca erteleme kampanyası ile ödemeye başlamayı 2 veya 3 ay kadar ötelemeniz de mümkündür.

Kredi kartı taksitlendirme işlemleri sırasıyla şu şekilde gerçekleşir: Taksitlendirilecek kredi kartı veya kartlarınızın borcu anlaşma yaptığınız firma tarafından tespit edilir ve bu borcun tamamı kapatılır. Tutarın üzerine yüzde 12 oranında vade farkı eklenir. Kartınızla oluşan bu rakam tutarında bir taksitli alışveriş gerçekleştirilir. Bu alışverişin ödeme planı 12 eşit taksit halinde ayarlanır. Bundan sonra kartınıza kredi kart taksitlendirme yapan firmayla bir bağlantınız kalmaz, yapmanız gereken şey taksitleri düzenli olarak bankanız ödemektir. Sistem sizi borcunuzu kapatmadığınız takdirde her ay artış gösteren faiz ve diğer giderler gibi ödemelerin yükünden kurtarır. Her ay için ne miktarda ödeme yapacağınızı bilir ve bütçenizi buna göre ayarlarsınız. Bir bankadan ihtiyaç kredisi alamıyorsanız kart borcunuzu kapatmak için başvurabileceğiniz en makul yöntem budur.

Toplam borcunuza eklenen % 12 komisyon miktarı bankaların uygulayacağı yıllık faiz oranının altında kalmaktadır, bu sebeple birçok kart kullanıcısı borcunu daha rahat ödenir hale getirmek içinkredi kartı taksitlendirme sistemini tercih etmektedir. İşlemler sırasında kredi kartınızı veya şifrenizi vermeniz gerekmez. Taksitlendirme işlemi anlaştığınız şirketin bayiliğini yaptığı kurumsal firmalarda yapılır ve şifrenizi de kendiniz girersiniz.